fbpx
Viha saab alguse õiglustundest, hirmust või hinnangute andmisest, mis paneb inimesi tundma, et neid on halvasti koheldud või nad ei ole saanud seda, mida tahtsid. Viha annab inimesele väära jõutunde, pakub õigustust teisi kritiseerida, maha suruda, vihata ja nende tegevust pahaks panna. Vihased inimesed tunnevad, et neil on õigus võidelda, kellelegi haiget teha või inimesi halvasti kohelda.
Viha saab kasutada muutuse ja ümberkujunemise kiirendajaks, küttes sinu kirge, elevust ja entusiasmi. Viha pakub võimaluse ennast vabastada haigustest. Pikaleveninud viha hakkab koormama organismi.
Lahendamata viha tekitab haiguseid: kõrge vererõhk, põletikud, psoriaas, põskkoopapõletik, kasvajad, vähid, kopsupõletik, naha seenhaigused, haavandid, menstruatsioonieelne sündroom.
Viha vabastamiseks:
• Aseta käed sellel osale, kus tunned kõige tugevamat viha. Hinga mõne hetke vältel sellesse piirkonda, lubades kõigil emotsioonidel suurema takistuseta pinnale kerkida.
• Lõdvesta käed.
• Ütle: „ürgne tervenemistarkus, lase oranźikaspunasel puhastaval leegil tungida minu olemuse igasse tahku, mis hoiab viha, vihkamist, valu ja kättemaksumõtteid. Palun eemalda kõik hirmu, tuimuse, raevu ja hinnangute andmise tunded. Luba mul leida uued tervendavad viisid, kuidas ennast väljendada ja lasta vihal minna. Aita mul aru saada, et viha ei ole see, kes mina olen; see on emotsioon, mille olen omaks võtnud ja millest ma olen kartnud vabaneda. Kuid nüüd olen ma valmis millekski paremaks, pehmemaks ja tervislikumaks. Ma tahan viha rahuks muundada. Tänan sind.“
• Korda sõna „PUHAS“, kuni tunned ennast kergemalt.
• Jälgi, kuidas oranzikaspunane leek liigub mööda läbi sinu keha, meelte, emotsioonide ja energiavälja ning hakkab eemaldama kõiki negatiivseid mõtteid, sõnu, tundeid, mälestusi ja kujutlusi vihast, raevust, üleolekust, kohtumõistmisest, tuimusest ja hirmust.