fbpx

Transpersonaalse psühhoteraapia abil suurem rahulolu eluga   

Saavuta suurem enesetunnetus, parem eneseväärtustunne ja paremad suhted teiste inimestega

Psühhoteraapia aitab alateadlike konflikte teadvustada ja lahendada 

Psühhoteraapia

Transpersonaalne psühhoteraapia

baseerub psühhodünaamilistele meetoditele, mis aitab alateadlike konfliktide teadvustada.

Transpersonaalne psühhoteraapia on psühhoteraapia vorm, mis keskendub inimese vaimsele arengule ja olemuse kõrgematele tasanditele, sealhulgas vaimsele, spirituaalsele ja transpersonaalsele dimensioonile.

See lähenemine rõhutab inimese potentsiaali ja vaimse arengu võimalusi ning eeldab, et inimese vaimne olemus on avatud uutele ja sügavamatele kogemustele ning võib olla teadlik ka teadlikkuse seisunditest väljaspool tavalist igapäevast teadvust.

Transpersonaalne psühhoteraapia võib kasutada erinevaid meetodeid, nagu meditatsioon, hingamisteraapia, visualiseerimine, unenägude analüüs ja kehatöö, et aidata klientidel saavutada suuremat teadlikkust ja sügavamat eneseteadvustamist. Terapeudid võivad kasutada ka muusikat, kunsti ja loodusteraapiat, et aidata klientidel ühendada end kõrgema teadlikkuse ja loodusega ning avastada oma sisemist tugevust ja ressursse.

Transpersonaalne psühhoteraapia ei keskendu ainult sümptomite kõrvaldamisele, vaid aitab inimestel mõista oma elu mõtet, eesmärke ja vaimset arengut. Selle lähenemisviisi eesmärk on aidata inimestel saavutada sügavam ja kestvam enesetunnetus ning elada elu täisväärtuslikult.

Transpersonaalne psühhoterapeut

Kristina Tamm

Minu ametialane pädevus
 • Sertifitseeritud transpersonaalne psühhoterapeut
 • Imago kõrgema taseme kliiniline sertifitseeritud paarisuhte terapeut
 • Sertifitseeritud kliiniline Imago paarisuhte koolitaja (koolitused: Teekond soovitud armastuseni; Kuidas hoida leitud armastust)
 • Andragoog: tase 5
 • PREP-paarisuhte koolitaja (koolitused: PREP-paarisuhte koolitus;  Minu suhe on minu kätes)
 • Enesearengu- ja loovuskoolitaja
 • Sertifitseeritud superviisor
 • Sertifitseeritud kogemusnõustaja

 

Minu psühholoogia alane haridus

 • Kogemusnõustaja 2019-2020
 • Imago kliiniline superviisor 2017-2019
 • PREP-paarisuhte koolitaja 2017-2019.a.
 • Andestamise ringi juhendaja 2018 a
 • Imago kõrgema taseme paarisuhte terapeut 2013-2017.a.
 • Imago koolkonna töötubade koolitaja 2015-2021.a.
 • Rännaku intensiivkursus Brandon Baysi juhendamisel ja lasterännak Bettina Hallfax’i juhendamisel- Rännaku treener 2014-2015.a
 • Transpersonaalse hüpnoteraapia-psühholoogia erakool – Transpersonaalne psühhoterapeut 2013-2016.a.(sertifitseeritud EUROTAS’e poolt)

Transpersonaalne psühhoterapeut

Karina Tamm

Minu psühholoogia alane haridus

 • Imago suurkoolituste juhendaja 2020
 • Imago paarisuhte terapeut 2016.a. –  (väljaõpe läbitud, lõputööde vormistamine käsil)
 • Transpersonaalse hüpnoteraapia-psühholoogia erakool 2016.a. -(väljaõpe läbitud, lõputööde vormistamine käsil)

Transpersonaalse psühhoteraapia hinnakiri:

7Kristina Tamm:

 • 120.- /1 tund 
 • 180.- /1,5 tundi 

      Vastuvõtt 

 • Uuetalu tee 8, Alliku küla, Saue vald (Laagri lähedal)

Karina Tamm:

 • 70.- /1 tund 
 • 100.- /1,5 tundi 

       Vastuvõtt 

 • Tartu
 • Tallinn

Tasuda saab:

 • pangakaardiga
 • sularahas (täpse raha olemasolul). Soovi korral saab arve ka ettevõttele.
 • kodulehe kaudu

Tel: 502 0796

E-post: info@siseminerahu.ee

NB! Seansi tühistamisel vähem, kui 48 h  enne seansi aega, kehtib kliendil kohustus tasuda seansi eest täies mahus.

Sisemine Rahu MTÜ
reg nr. 11976135
a/a nr. EE482200221068525322 

 

Sisemine Rahu MTÜ ei ole käibemaksu kohuslane.

Sagedasemad psühhoteraapiasse tulemise põhjused

Ärevus- ja paanikahood, mis häirivad igapäevast elu

Loe rohkem

Ärevus- ja paanikahood on tavalised seisundid, mis võivad tõsiselt häirida igapäevast elu.

Need seisundid võivad ilmneda erineval viisil, sealhulgas ärevuse, hirmu, südamepekslemise, higistamise, värinate ja muude füüsiliste sümptomite kaudu.

Kui need seisundid muutuvad häirivaks ja takistavad igapäevaseid tegevusi, võib olla kasulik otsida professionaalset abi, näiteks psühhoteraapiat või ravimeid.

Psühhoteraapia võib aidata teil õppida tõhusaid viise ärevuse ja paanikahoo kontrollimiseks, sealhulgas hingamisharjutusi, lõdvestustehnikaid ja kognitiiv-käitumuslikke strateegiaid. Ravimid võivad samuti olla kasulikud raskemate ärevushäirete korral.

On oluline mõista, et abi on saadaval ja tuleb võtta meetmeid, et säilitada heaolu ja elada täisväärtuslikku elu.

Suhteprobleemid pere, partneri või sõpradega

Loe rohkem

Suhteprobleemid pere, partneri või sõpradega võivad olla väga stressirohked ja mõjutada oluliselt elukvaliteeti.

Probleemid võivad tekkida kommunikatsiooni puudumise, erimeelsuste või usalduse puudumise tõttu.

Konfliktide lahendamine võib olla keeruline, kuid võimalik, kui osapooled on valmis kuulama teineteist ning otsima koos lahendusi. Vajadusel võib abi otsida ka terapeudilt või nõustajalt.

Käitumisprobleemid lastel või noorukitel, nagu käitumishäired või õpiraskused

Loe rohkem

Käitumisprobleemid lastel või noorukitel, nagu käitumishäired või õpiraskused, võivad olla väljakutsuvad nii lastele endale kui ka nende peredele.

Käitumishäired võivad hõlmata agressiivsust, hüperaktiivsust ja tähelepanupuudulikkust ning neid võib olla raske hallata.

Õpiraskused võivad hõlmata lugemis-, kirjutamis- või arvutamisraskusi ning võivad mõjutada kooli jõudlust ja enesehinnangut.

Oluline on pöörduda spetsialisti poole, et hinnata ja ravida käitumis- või õpiraskusi varakult. Ravivõimalused võivad hõlmata teraapiat, ravimeid ja eripedagoogilist abi.

Depressiooni sümptomid, nagu kurbus, lootusetus, energiapuudus ja motivatsioonipuudus

Loe rohkem

Depressiooni sümptomid võivad varieeruda, kuid tavaliselt hõlmavad nad püsivat kurbust, lootusetuse tunnet, energiapuudust, unehäireid, söögiisu muutusi, motivatsioonipuudust, raskusi keskendumisega ja isoleeritust.

Need sümptomid võivad ilmneda erineval määral ja kestusega ning võivad tõsiselt häirida igapäevaelu ja toimimist.

Kui te arvate, et teil või kellelgi teisel võib olla depressioon, on oluline otsida professionaalset abi, näiteks psühhoteraapiat või ravimeid.

Tõhus ravi võib aidata leevendada depressiooni sümptomeid ning parandada elukvaliteeti ja üldist heaolu.

Depressiooni sümptomid võivad varieeruda, kuid tavaliselt hõlmavad nad püsivat kurbust, lootusetuse tunnet, energiapuudust, unehäireid, söögiisu muutusi, motivatsioonipuudust, raskusi keskendumisega ja isoleeritust.

Need sümptomid võivad ilmneda erineval määral ja kestusega ning võivad tõsiselt häirida igapäevaelu ja toimimist.

Tõhus ravi võib aidata leevendada depressiooni sümptomeid ning parandada elukvaliteeti ja üldist heaolu.

Sõltuvuskäitumine (alkoholism, narkomaania, hasartmängud)

Loe rohkem

Sõltuvuskäitumine, nagu alkoholi, narkootikumide või hasartmängude tarbimine, võib olla tõsine probleem, mis võib mõjutada füüsilist ja vaimset tervist ning sotsiaalseid suhteid.

Sõltuvus võib tekkida erinevatel põhjustel, sealhulgas stressi, ärevuse, depressiooni või traumaatiliste kogemuste tõttu.

Sõltuvuskäitumine võib olla ravitav professionaalse abi, ravi ja toetava keskkonna kaudu. On oluline pöörduda abi saamiseks spetsialisti poole, et aidata vabaneda sõltuvusest ja taastuda tervena.

Süütunne, häbi või eneseväärikuse puudumine

Loe rohkem

Süütunne, häbi või eneseväärikuse puudumine võivad olla emotsionaalsed probleemid, mis võivad mõjutada enesehinnangut ja elukvaliteeti.

Need võivad olla seotud minevikus tehtud vigadega, suhete purunemise, ebaõnnestumiste või muude stressitekitavate olukordadega.

Oluline on mõista, et kõik teevad vigu ja et eneseväärikus on igaühe põhiõigus. Töötamine terapeudiga, eneseabigruppides osalemine või positiivse suhtumise kujundamine võib aidata leida leevendust nendele tunnetele ja parandada enesehinnangut.

Traumaatilised kogemused minevikus, mis mõjutavad praegust elu

Loe rohkem

Traumaatilised kogemused minevikus võivad mõjutada praegust elu oluliselt. Need võivad põhjustada ärevust, hirmu, depressiooni, unehäireid ja muud psühholoogilist stressi.

Lisaks võivad nad mõjutada suhteid teiste inimestega ning töö- või õpingusaavutusi. On oluline pöörduda abi saamiseks professionaalse abi poole, et ravida minevikus kogetud traumasid ja parandada praegust elukvaliteeti.

Isiksusehäired, mis mõjutavad suhteid ja igapäevaelu

Loe rohkem

Isiksusehäired võivad mõjutada oluliselt suhteid ja igapäevaelu. Need häired võivad hõlmata tugevat vajadust tähelepanu järele, vältivat käitumist, obsessiiv-kompulsiivset häiret või piiripealset isiksusehäiret.

Need võivad põhjustada raskusi suhete loomisel ja säilitamisel, tööl või koolis keskendumisel ning üldiselt rahulolu saavutamisel elus.

Õige diagnoosimise ja raviga saab isiksusehäiretega toime tulla ja parandada elukvaliteeti. Ravi võib hõlmata teraapiat, ravimeid ja eneseabigruppide osalemist.

Stress, töö- ja tööalased probleemid, töölt läbipõlemine ja elu tasakaalustamatuse tunne.

Loe rohkem

Stress, töö- ja tööalased probleemid, töölt läbipõlemine ja elu tasakaalustamatuse tunne võivad olla olulised tegurid, mis mõjutavad elukvaliteeti.

Need võivad olla seotud liigse töökoormuse, ebakindluse töökohal või töö ja eraelu tasakaalu puudumisega. Tööstressi juhtimine võib hõlmata stressitaseme vähendamist, ajajuhtimist ja enesehooldusele keskendumist.

Oluline on võtta aega puhkuseks ja lõõgastumiseks, kuna see aitab vältida töölt läbipõlemist ning säilitada elu tasakaalu.

Sa vajad

kuulamist

Z

mõistmist

aktsepteerimist

Z

turvatunnet

selgust

Näiteid, mis toimub teraapias:

Töö sisemise lapsega

Loe rohkem

Täna kohtus klient nõustamisel oma sisemise lapsega, sümbolite abil, läbi selle nuku.
Vaadates talle otsa, teadis vaid klient ise, kuidas tundis see väike, tema enda sisemine laps, kellel oli küll isaga hea suhe, kuid ikkagi mingil hetkel polnud isal piisavalt tema jaoks aega ja mille läbi tuli tunne, et “ma pole oluline kellegi jaoks” – pean ise hakkama saama. Selle tulemusena omandas klient lapsena kaitsekäitumise veel rohkem endasse tõmbuda, et mitte oma soovidega peale käia.

Pidime üles otsima selle tunde tekitaja juure tasandil, sest just seesama tunne on midagi, mis mõjutab täna tema elurõõmu, igapäevaelu ja suhteid. Just seesama tunne tuleb üles erinevate olukordade läbi, kuigi ta enam pole see väike abitu laps. Ja ta kasutab just sedama kaitsekäitumist ikka veel.
Vana ajuosa ei tee olukordadel ajalist vahet ja teatud olukorra läbi loob ta uuesti esile meis praegu sama tunde, nagu seda koges klient tegelikult minevikus.
Leides üle põhjuse saame hakata tegema tööd, et muuta kliendi tänast seisetunnet tervemaks. Et luua täna uued uskumused, teadmised ja oskused, et ta on piisavalt oluline küsimaks, mida ta tegelikult vajab.

Klient pöördus nõustamisele murega, et ta ei jaksa enam. Ta täpselt ei tea mida ta ei jaksa ja kuidas ta ei jaksa, aga et ta ei jaksa. Selgitasime siis koos välja, mis on selle kõige tagamaad, kuhu on kadunud tahe ja jaks. Mis on elust puudus, mis seal olla võiks ja mida teha saaks omalt poolt esimese sammuna.

Nõustamiste abil peaks kliendil suurenema enesekindlus ja enesekusk, peaks leidma üles iseennast, luba olema jääda iseendaks, luba olema väljendada oma soove ja ootusi. Tagasi peaks saama lapseliku muretuse ning elurõõmu.
Oleme teel temaga

Dialoog mõttelise vanemaga

Loe rohkem

See oli ülitõhus meetod, kui on vaja kliendil aidata mõista oma vanemaid. Tunda nende tundeid, näha olukorda vanemate silmade läbi.

Klient mõistis seansil, kuidas ta kordab täpselt samasugust käitumist, nagu ta isa.

Ja mõistis ka seda, miks isa nii on käitunud.

See aitab tuua iseendasse rahu ja aktsepeerida oma vanemaid.

Et klienti rohkem mõista

Loe rohkem

Seekord kasutasime psühhoteraapias kliendiga tema vajaduste paremaks mõistmiseks pildil olevaid miniatuurseid/sümboolseid abivahendeid.

Psühhoteraapia on põhjalik, eesmärgipärane ja süstemaatiline tegutsemisviis, eesmärgiga leevendada või kõrvaldada väljakujunenud psühholoogilisi sümptomeid, muuta häirunud käitumis- ja mõtteviise, edendada patsiendi küpsust, arengut, vaimset tervist ja heaolu, leevendada emotsionaalset ning psühholoogilist distressi.

Transpersonaalne psühhoteraapia põhineb unikaalsel terapeudi ja patsiendi suhtel ning kasutab erinevaid terapeutilisi tehnikaid muutuse saavutamiseks.

Lõplik meetod või meetodite kombinatsioon sõltub kliendi vajadusest.
Eesmärk on klient eemale viia oma peast ja loogikast, otse põhjuse juurte juurde alateadvuses.

Ebaloogilisi teid pidi saame panna mõistuse kõrvale ja vaadata oma hinge sügavusse. Sinna, kus on iga inimese ainus tõde peidus.

Teraapias toimunust vahekokkuvõtte tegemine

Loe rohkem

Eile oli üks päris omamoodi teraapiaseanss.
4-s seanss kliendiga. Klient, kes oli ettevõtte juht natuurilt, soovis kokkuvõtvat ülevaadet, mida oleme seniselt teada saanud ehk kokkuvõtvaid märksõnu ja suunda kuhu liigume.
Oli päris põnev talle seda kokkuvõtet esitada. Info saamiseks olin kasutanud gestaltteraapiat ja Teekond soovitud armastuseni koolituse sünteese.
Leidsime sügavaimad rahuldamata vajadused, kaistekäitumised, enese alateadlikud zabotaažid, kriitiku kõned ja suuna, kuhu liikuda, et aktsepteetida oma vanemaid, kes on osa temast endast. Vanemate aktsepteerimine viib enese aktsepteerimiseni kõigi oma vigade ja väärtustega.
Peale tunniajase kokkuvõtte esitamist, temaga ühise arutelu käigus, ütles ta, kõik tundub nii selge ja arusaadav ja omavahelises seoses. Ehk teostatav. Et olukord polegi nii hoomamatu.
Jah, selgus annab rahu.
Ta arvas, et tahab seda mappi nüüd omale seinale koju, et sellele aegajalt pilgu viskamine aitab aru saada, kus ta hetkel oma teel on.
Psühhoteraapia võlu peitubki selles, et see on kombinatsioon erinevatest meetoditest.

Näita vähem

Nõustamiste abil peaks kliendil suurenema enesekindlus ja enesekusk, peaks leidma üles iseennast, luba olema jääda iseendaks, luba olema väljendada oma soove ja ootusi. Tagasi peaks saama lapseliku muretuse ning elurõõmu.
Oleme teel temaga

Kontakt tunnetega

Loe rohkem

Madal enesekindlus surub maha eneseusalduse ja ka oma tunnete usaldamise.

Täna käsitlesime teraapias ühendust oma tunnetega, mille usaldamine pole olnud kerge.

Klient kannab kehas olevaid tundeid paberile. Turvalises keskkonnas oli ühendus kerge tulema. Kehatarkust vaadates saab ka vastuseid kehas olevate pingete põhjustele.

Pane see tunne kohe paberile

Loe rohkem

Käsitlesime kliendiga teemat, et ta pole eluga rahul.

Uurisime seansil, et kas tal hobisid on. Ütles, et on, aga ei tegele hobidega, sest ta usub, et ta ei oska piisavalt hästi.

Selgus, et sügavamad põhjused, miks ta ei tegele hobidega peitusid minevikus, kus isa ei pidanud tema viitele õppimist piisavaks ja võrdles teda teistega, mida teised ikka temast paremini teevad.

See pani tema enda teadmata lukku igasuguse loovuse ja tahte midagi teha.

See viis enesehinnangu madalaks.

Klient ütles, et igatseb joonistada. Võtsime siis kohe paberi ja lasin tal esimese mõtte joonistada. Ta koges uuesti tunnet, mis tähendab olla loov ilma hinnanguta, kas see on piisavalt ilus.

 

Seinad räägivad

Loe rohkem

Minu keskuse seinad räägivad.
Seintel on minu loodud kollaažipildid, mis aitavad spetsiaalsete lõpetamata lausete abil kliendil alateadvusesse minna ja sealt vastuseid saada.

Alateadvuses on kliendi vägi. Kuid tavaolukorras võib see olla raskesti ligipääsetav ala. Seal on peidus sinu kuld.

Kuidas registreerida transpersonaalsesse psühhoteraapiasse?

Lepi kokku aeg

Kirjuta oma seansi soovist meie e-postile: kristina@siseminerahu.ee või karina@siseminerahu.ee

Oota, kuni pakume vabad ajad.

Tasumine

Nõustamise eest saad tasuda kohapeal kas kaardimaksena või sularahas (palume täpset raha) või tasuda enne seanssi kodulehelt.

Tule kohale

Märgi nõustamise aeg endale kalendrisse.

Nõustamisele eelmisel päeval saad veel meeldetuletuse oma e-mailile.

Nõustamise tühistamisel/muutmisel vähem, kui 48 h enne kokkulepitud aega raha ei tagastata.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas ma saan kindel olla, et psühhoteraapia mulle sobib?

Psühhoteraapia võib aidata, kui sa oled valmis avatult rääkima oma probleemidest, usaldama terapeuti ja aktiivselt osalema teraapias.

Oluline on leida terapeut, kellega tunned end mugavalt ja kes mõistab sinu individuaalseid vajadusi.

Samuti on oluline olla realistlik ja mõista, et psühhoteraapia võib võtta aega ning edusammud võivad olla järk-järgulised.

Kui oled avatud uutele võimalustele, õpid uusi oskusi ja oled valmis muutusteks, siis võib psühhoteraapia sulle aidata.

tttKuidas tulla toime emotsioonidega, mis üles võivad tulla?

Psühhoteraapia võib tekitada erinevaid emotsioone, nagu ärevus, hirm, viha, kurbus jne.

Sa võid neid emotsioone kogeda, kuna räägid oma probleemidest või minevikust. Oluline on olla teadlik, et need emotsioonid on osa protsessist ja terapeut saab aidata neid mõista ning nendega toime tulla.

Teraapias võidakse kasutada erinevaid tehnikaid, nagu hingamisharjutused, lõdvestustehnikad, meditatsioon või tegevusteraapia, et leevendada emotsioone ja säilitada tasakaalu.

Terapeut võib ka aidata sul mõista nende emotsioonide allikaid ning anda neile tööriistu nende mõistmiseks ja juhtimiseks.

Kuidas ma saan tundeid väljendada, kui ma ei oska neid sõnadesse panna?

Kui tunned raskusi oma tunnete sõnadesse panemisel, võib terapeut aidata sul leida erinevaid viise, kuidas oma tundeid väljendada.

Näiteks võib oma tundeid joonistada, kirjutada või loovtööde abil väljendada.

Mõnikord võib ka lihtsalt teise inimesega rääkimine, kes su tundeid mõistab ja toetab, aidata neid paremini mõista ja väljendada.

Terapeut võib kasutada ka erinevaid meetodeid, nagu rollimängud või visuaalsed abivahendid, et aidata tunnetest aru saada ja neid väljendada.

Oluline on mõista, et kõik inimesed väljendavad oma tundeid erinevalt ja see on normaalne. Terapeut saab aidata teil leida teie jaoks sobivaima viisi tunde väljendamiseks.

Kaua läheb aega tulemuste saavutamiseks?

Psühhoteraapia tulemused võivad olla erinevad sõltuvalt individuaalsetest vajadustest ja probleemidest ning võivad varieeruda klienditi.

Mõned inimesed võivad näha muutusi juba mõne seansi järel, teised aga võivad vajada rohkem aega, et saada tulemusi.

Oluline on mõista, et psühhoteraapia võib võtta aega ning edusammud võivad olla järk-järgulised. Terapeut võib aidata määrata eesmärke ja leida strateegiaid, mis sobivad kliendi vajadustega ning aitavad saavutada soovitud tulemusi.

Kui sagedasti pean psühhoteraapias käima?

Psühhoteraapia sagedus võib varieeruda vastavalt individuaalsetele vajadustele ja probleemidele. Kui on väga suur kriis, siis soovitatakse esimesel paaril nädalal käia teraapias sagedamini, näiteks 1-2 korda nädalas. Kui su seisund paraneb, võib kohtumiste sagedust vähendada.

Mõnel juhul võib piisata ka üksikutest seanssidest, samas võib-olla vaja käia pikema perioodi jooksul regulaarselt. Oluline on leida koos terapeudiga sobiv sagedus ja plaan, mis vastab su individuaalsetele vajadustele ning aitab saavutada soovitud tulemusi.

Keskmine soovituslik sagedus on 2-3 nädala tagant.

Kas ma saan terapeudiga kõike jagada, mis ma tunnen ja mõtlen?

Psühhoteraapias luuakse turvaline ruum, kus saad jagada kõike, mida soovite. Terapeut on koolitatud kuulama ja toetama kõiges, mida soovid jagada. Oluline on teada, et kõik, mida jagad, jääb konfidentsiaalseks ja privaatseks, kui see pole seotud seadusega nõutava teabe või ohu teatamisega.

Terapeut ei mõista sind hukka ega hinda sind. Terapeut on neutraalne ja objektiivne professionaal, kes on välja koolitatud selleks, et aidata sul oma probleeme lahendada.

Kõike, mida jagad, kasutatakse sinu tervise ja heaolu parandamiseks. Kui tunned, et mõni teema on raske või ebamugav, võib terapeut aidata sul seda teemat aeglaselt ja järk-järgult uurida.

Samuti võib terapeut kasutada erinevaid tehnikaid, et aidata sul end mugavamalt tunda ja oma mõtteid ja tundeid paremini väljendada.

Oluline on usaldada oma terapeuti ja teha koostööd, et saavutada soovitud tulemusi.

Tahan tulla vastuvõtule:

4 + 9 =

+372 502 0796

Uuetalu tee 8, Alliku küla, Harjumaa

info@siseminerahu.ee