fbpx

“Sina oled see imeline laul, mida mu süda tahab laulda” – see on üks ilus ja romantiline lause, mis viib meid imelise paarisuhte maailma. Paarisuhe on üks olulisemaid suhteid meie elus, kus me jagame oma elu kellegagi, kellega tunneme tugevat sidet ja armastust. Imeline  suhe on see, kus me saame olla ise ja tunda end armastatuna.

 

Paarisuhte pimepool võib aga olla keeruline ja väljakutsuv ning nõuda palju tööd ja kompromisse. Kuid kui me pühendume oma suhtele, võib see olla üks elu parimaid kogemusi. Selleks, et säilitada tugev ja tervislik suhe, on oluline järgida mõningaid põhimõtteid.

 

4 sammu mis aitavad luua paarisuhtest imelise kogemuse:

1. Suhtlemine on paarisuhtes võtmetähtsusega. Suurem osa suhte probleeme saab alguse kehvast suhtemisest. Me peaksime alati rääkima oma partneriga avatult ja ausalt, jagama oma mõtteid ja tundeid. Kui me ei suhtle omavahel, võib see põhjustada segadust ja arusaamatusi, mis võivad omakorda viia konfliktideni.

Seega on oluline regulaarselt rääkida ja kuulata oma partnerit.

Rääkimise all ei pea ma silmas mitte ainult probleemidest rääkimist vaid rääkida tuleb ka kui sõbrad. See on aeg, kus olmeprobleemide lahendamine on jäetud kõrvale ja nende juurde tullakse tagasi peale sõbravestluse lõppu. Uuringud ütlevad, et keskmiselt paar räägib igapäevaselt, kui sõbrad,  ainult 7-9 minutit. Seda on liiga vähe, et hoida imelist suhet.

 

2. Kindlasti me peaksime austama oma partnerit ja tema vajadusi. See tähendab, et me peaksime olema valmis tegema järeleandmisi, kui meie partneril on teistsugused soovid ja vajadused kui meil endal. Me peaksime oma partneri tundeid ja mõtteid austama ning arvestama nendega oma otsuste tegemisel. Kompromiss pole lahendus, see võib tähendad ühe poole vajaduste allasurumiste teise poole heaoluks. Siin aitab koostöö ja koostöö sünnib rääkimisest ning ära kuulamisest, mõistmisest.

 

3. Me peaksime olema valmis andestama ja vabandama. Konfliktid on paratamatud paarisuhtes ning me peaksime olema valmis andestama oma partnerile, kui ta teeb vea või haavab meid kuidagi. Samamoodi peaksime olema valmis vabandama oma vigade eest ja olema valmis muutuma paremaks partneriks. Keegi meist pole täiuslik.

 

4. Me peaksime leidma aega oma suhtele. Meie elu võib olla kiire ja stressirohke ning me võime unustada oma suhte hoidmise olulisuse. Seega on oluline leida aega oma partneriga koos aja veetmiseks ning suhte tugevdamiseks. See võib olla midagi lihtsat, näiteks õhtusöögi kokkamine või jalutuskäik looduses, kuid see võib olla väga kasulik meie suhetele. Väga oluline on võtta aega teie kahe jaoks, ilma lasteta ja sõpradeta.

 

Me peaksime meeles pidama, et paarisuhted nõuavad pühendumist ja pingutust. Meie suhe võib olla täis naeru ja armastust, kuid see võib olla ka keeruline ja väljakutsuv. Kuid kui me panustame oma suhtele ja pühendume selle heaoluks, võib see olla üks elu parimaid kogemusi. Kui me armastame ja hoolime oma partnerist ning näitame seda igapäevaselt, võib meie suhe kesta terve elu.

 

Siiski tuleb arvestada, et suhted ei pruugi alati õnnestuda ja mõnikord võib olla vaja lahkuda suhtest, mis ei ole tervislik või turvaline. Kui suhe muutub kahjulikuks või toob kaasa emotsionaalset või füüsilist vägivalda, on oluline pöörduda abi saamiseks spetsialisti poole. Iga ostus on valik, mis on sinu enda kätes.

 

Kuidas on sinu selle nelja sammuga? Kui oma oskustest jääb napiks ja sa vajad lisatuge oma suhte imelisemaks muutmisel, siis saame sind toetada paarisuhtekoolitustega või Imago paariteraapiaga.