fbpx
Suhted on meie elus üks olulisemaid aspekte ja tihti otsime suhetelt õnne ja rahulolu. Paraku võib juhtuda, et meie suhted ei vasta meie ootustele ning me tunneme end õnnetuna. Sageli süüdistame selles teisi inimesi, kuid tegelikult algab õnnelik suhe iseendast.
Õnneliku suhte aluseks on enesearmastus ja enesehinnang. Kui me armastame ja hindame ennast, siis oskame ka teisi armastada ja hinnata. Meil on võime olla avatud, ausad ja hoolivad ning see aitab meil luua tervislikke ja õnnelikke suhteid teistega.
Lisaks enesearmastusele on oluline ka eneseareng ja isikliku kasvu kogemine. Kui me pidevalt töötame iseenda kallal, siis suudame muutuda paremaks versiooniks iseendast ning see aitab kaasa ka suhete edukusele. Me õpime mõistma iseenda vajadusi ja soove ning oskame neid ka teistele selgelt väljendada. Samuti oskame me kohelda teisi inimesi lugupidavalt ning austada nende vajadusi ja soove.
Õnneliku suhte loomiseks on oluline ka suhtlemisoskus. Me peame olema valmis rääkima avatult ja ausalt oma tunnetest, muredest ja soovidest. Samuti peame oskama kuulata ja mõista teiste inimeste seisukohti ning olla valmis nendega arvestama. Kommunikatsioon on suhete alus ning kui me suudame suhelda avatult ja austavalt, siis on võimalik saavutada tugevaid ja tervislikke suhteid teistega.
Loomulikult on oluline ka partneri valik. Me peame leidma inimese, kes jagab meie väärtusi ja hoiakuid ning kes tahab samamoodi suhtele panustada.
Me peame olema valmis ka selleks, et suhted võivad ebaõnnestuda, kuid see ei tohiks meid heidutada.
Pigem peaksime nägema iga suhet õppimisvõimalusena ning kasutama neid kogemusi oma edasises elus ja suhetes.
Me peame meeles pidama, et suhted on pidevas muutumises ning meil tuleb olla valmis nende muutustega kaasa minema. Kuid kui meie sisemine rahu ja õnn on paigas ning me oskame armastada ja austada nii iseennast kui teisi, siis on võimalik leida ka pikaajaline ja õnnelik suhe.
Lisaks iseenda arendamisele ja suhtlemisoskusele on oluline ka teiste inimeste hindamine ja nende väärtustamine. Me peame õppima nägema teiste inimeste headust ja võimeid ning neid ka tunnustama. Kui me suudame anda positiivset tagasisidet ja tunnustust, siis tekitame ka teistes inimestes hea tunde ning aitame kaasa nende enesearengule.
Jah õnnelik suhe algab iseendast ja oma isiklikust kasvust. Me peame armastama ja hindama ennast ning pidevalt töötama iseenda arengu nimel. Me peame oskama suhelda avatult ja austavalt ning nägema teiste inimeste headust ja võimeid ning neid ka tunnustama. Kui me suudame leida tasakaalu iseenda arendamise ja suhte loomise vahel, siis on võimalik saavutada tervislikud ja õnnelikud suhted teistega ning elada rahuldust ja rõõmu täis elu.
Kristina Tamm