fbpx

Meist

Aitame sul saada paremaks versiooniks iseendast

ja jõuda paremasse kohta elus

Tere! Minu nimi on Kristina Tamm

Sertifitseeritud terapeut ja -koolitaja

Minu moto: Ära kadesta teisi, saa ise heaks!

Olen naine ja ema oma imelisele täiskasvanud tütrele. Olen sõprade jaoks inimeste inimene.

Psühholoogia valdkonnale eelnenud 12 aastat on möödunud väga heade tulemustega müügitöö valdkonnas alustades müügiesindajast, kuni müügidirektorini välja.

Alates 2013-ndast aastast olen pühendanud ennast psühholoogia valdkonda.

Kogu elu ongi müük ja suhted. Seega olen õiges kohas oma elus ja õigete asjade keskel. Tehes neid hästi, pühendudes hingega.

Ma võin näida ja olla tugev, aga ma ka olen nõrk, õrn ja habras. Minus on kõike, nagu igas teiseski. 

Ma vajan samuti hoolimist ja hoitust nagu iga inimene. Austust ja märkamist. Olen oma teekonnal õppinud, et julgus näidata oma nõrkust on meie suurim tugevus.

Eneseleidmine oli rada, mille pidin läbi käima, et saada vabamaks lasta lapsepõlvest ja elust kaasa võetud pagas, õpetused ja teiste poolt saadud sõnumid ning jõuda sinna, kus minu enda hing on rahul. Ma tunnen, et nüüd olen ma jõudnud koju, olen leidnud sisemise rahu endas.

Kuid tuleb olla teadlik, et kogu elu on teekond.

Psühhoteraapia õpingutesse jõudsin läbi rahulolematuse. Ma ei teadnud, mis pole hästi, aga ma tundsin, et midagi on, mis pole hästi. Kuue aastane teekond koolis oli kui ookeanil seilamine, kus oli rahulolu ja pisaraid, enda lahti ja kokkupakkimist, iseenda leidmist.

Ma ei teadnud, et kõik see oli minu sees peidus ja otseselt või kaudselt mõjutas iga hetke ja valikuid mu elus. Selle vabaks laskmine oligi võimalik vaid sammhaaval. Tüki kaupa. Muidu ei peaks me sellele vastu.

Eneseareng on elukestev teekond, sest kui ühe probleemi lahendad, võib elu veeretada sulle teele uusi asju. Selles arengus saad aga valida, kas need uued teele veeretatud asjad sind enam sama moodi mõjutavad ja käivitavad või saad neist kiiremini ja kergemini edasi.

Ühel hetkel hakkadki märkama, et see, mis enne oli valus, ei ole enam valus. Sest sa oled muutnud ennast ja enda suhtumist. Teisi me muuta ei saa. Kogu su ümbrus hakkab muutuma.

Praegu on minu siiras rõõm aidata ja toetada ka teisi leidmaks nende teed sinna kohta, kus nende hing on rahul. 

Investeeritud € psühholoogiaharidusse

, sMinu ametialane pädevus

 • Imago kõrgema taseme sertifitseeritud paarisuhte terapeut 
 • Sertifitseeritud transpersonaalne enesearengu psühhoterapeut
 • Sertifitseeritud kogemusnõustaja* 
 • Sertifitseeritud Imago paarisuhte koolitaja (koolitused: Teekond soovitud armastuseni; Kuidas hoida leitud armastust)
 • Safe Conversation® töötubade koolitaja 
 • Andragoog: tase 5
 • PREP-paarisuhte koolitaja (koolitused: PREP-paarisuhte koolitus;  Minu suhe on minu kätes)
 • Enesearengu- ja loovuskoolitaja
 • Sertifitseeritud  superviisor

Individuaalteraapias kasutan kombinatsioone: psühhoteraapiatööd projektsioonidega ja metafooridega, transpersonaalne kunstieraapia, hääledialoog, rännakumeetod, gestaltteraapia, coaching, hüpnoteraapia jne. Valiku teen lähtudes kliendi teemast ja eesmärgist. Paariteraapias kasutan Imago teooriat.

*Kogemusnõustamise teemad  – elu kriisid, läbipõlemine, lahkuminek, ettevõtte pankrot, paarisuhte kriisid, rasedusjärgne depressioon, ATH-ga lapse kasvatamine.

Minu psühholoogia alane haridus

 • Kogemusnõustaja 2019-2020 
 • Imago superviisor 2017-2019
 • PREP-paarisuhte koolitaja 2017-2019.a.
 • Andestamise ringi juhendaja 2018 a
 • Imago kõrgema taseme paarisuhte terapeut 2013-2017.a.
 • Imago töötubade koolitaja 2015-2021.a. (Getting the love you want; Keeping the love you find)
 • Imago kliiniline treening tasemed 1,2,3,4 2013-2019
 • Rännaku intensiivkursus Brandon Baysi juhendamisel ja lasterännak Bettina Hallfax’i juhendamisel- Rännaku treener 2014-2015.a
 • Transpersonaalse hüpnoteraapia-psühholoogia erakool – Transpersonaalne psühhoterapeut 2013-2016.a. (sertifitseeritud EUROTAS’e poolt)

Inimesed on öelnud minu kohta, et motiveerin neid palju.

Siin on väike tagasiside inimestelt, kes on kirjutanud, mis neid motiveeris ja inspireeris minus:

Naudin seda kuidas Sa arendad ise-ennast igapäevaselt, kuidas saab veel paremini. Naudin vestlusi Sinuga, mis on sisukad ja “to the point”, imetlen seda kuidas kasutad igat oma hetke maksimaalselt, teed asju kirega, elad kirega ja põhjalikkusega. Väga kallis oled kõikide oma tugevuste ja nõrkustega.

Mind inspireerisid seisma silmitsi häirivate asjadega. Kui enne “kannatasin” vaikselt ja kirusin enda ette või jagades mõnega, siis nüüd lähen ja ütlen, lähen ja teen.

Mind inspireerib sinu juures visadus ja pühendumine. Tundub, et kui oled midagi pähe võtnud, siis teed selle igal juhul ära, isegi kui selleks on vaja läbi kivimüüri minna. Oled väga töökas! Kui millalgi mainisid, et said Stokkeris aasta parima müügimehe tiitli, siis mõtlesin endamisi, et see ongi ju loomulik – teistmoodi ei saakski ju olla. Oled ambitsioonikas. Millegipärast tundub mulle, et võid põrmustada kõik, kes (või mis) sulle sada.

Sinust piltidest õhkub sügavuti minekut, sisemist rahu ning mingil ähmasel määral ka üksildust. Sinu loodud kunst on kahtlemata nauditav ja drastilisele argipäevale alternatiive pakkuv. Aastaegade vaheldumisega kaasnevas värvidemängus võib kaotada reaalsustaju (minna kõrgemale oma mõttetasandist) ja enesekesksuse – olla loodusega üks.

Mind inspireeris see ideede rohkus ja efektiivsus ja kirg ning pühendumine, mis tagavad sulle edu. Sa vead välja!

Mind inspireeris sinu juures kõige enam julgus avada endas ja päevavalgele tirida ka kõige süngemad kogemused ja tunded, mida oled kogenud. Fantastiline! Ja ma olen rõõmus, väga rõõmus, et olen läbi kooli sind tundma saanud.

Mind inspireeris sinu juures kõige enam julgus avada endas ja päevavalgele tirida ka kõige süngemad kogemused ja tunded, mida oled kogenud. Fantastiline! Ja ma olen rõõmus, väga rõõmus, et olen läbi kooli sind tundma saanud.

Sinu jäädvustatud pildid või mingile konkreetsele objektile/subjektile fokusseeritud pildid (sellised sümbolistlikud) on jätnud mulle sageli sellise müstilise tundeelamuse. Ja viinud mind mõttele, kes oled Sina ja mis sõnumit Sa endas kannad.

Eelkõige inspireerid Sa kui isiksus, kellel on teistele palju jagada.

Kristina Tamme intervjuu – isiklik teekond tänasesse ja töö terapeudina (pikkus: 55 min)

Tere! Minu nimi on Karina Tamm

Praktiseeriv terapeut ja -koolitaja

Minu moto: ära iial anna alla.

Olen kasvanud õppides ja tunnen kutsumust aidata sellel teel ka teisi.

Minu ametialane pädevus

 • läbinud Imago paarisuhte terapeutide väljaõppe 
 • läbinud transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia väljaõppe
 • läbinud pereterapeutide sissejuhatava koolituse
 • Safe Conversation® töötubade koolitaja 

Individuaalteraapias kasutan kombinatsioone: psühhoteraapiatööd projektsioonidega ja metafooridega, transpersonaalne kunstieraapia, hääledialoog, rännakumeetod, gestaltteraapia, coaching, hüpnoteraapia jne. Valiku teen lähtudes kliendi teemast ja eesmärgist. Paariteraapias kasutan Imago teooriat.

 

Minu psühholoogia alane haridus

 • Imago paarisuhte terapeut 2016-2022.a.
 • Safe Conversation® töötubade koolitaja 2020.a.
 • Pereterapeutide sissejuhatav koolitus 2020.a.
 • Transpersonaalse hüpnoteraapia-psühholoogia erakool – Transpersonaalne psühhoterapeut 2016-2019.a.