fbpx

Kogemusnõustamine  

läbipõlemise, lahkumineku, depressiooni, sünnitusjärgse depressiooni, ärevushäire korral. 

Kogemusnõustamine jõustab vaimset tervist sarnase kogemuslikku toe abil.

Kogemusnõustamine elukriisides kliendile

Kogemusnõustamine on sarnase kogemusega inimeste vahel toimuv teadmiste- ja kogemustevahetus ja/või nõustamine, mille käigus pakutakse kogemuslikku emotsionaalset-, sotsiaalset- ja/või praktilist tuge.

Kogemusnõustamine on lähenemisviis, kus nõustajad, kellel endal on olnud sarnane elukogemus nagu nõustataval, pakuvad tuge ja nõu.

Kogemusnõustamine põhineb ideel, et need, kes on kogenud sarnaseid väljakutseid või raskusi, oskavad teisi selles paremini toetada.

Kogemusnõustamine võib aidata inimestel paremini mõista ja toime tulla vaimse tervisega seotud väljakutsetega ning on saanud üha enam tunnustust kui tõhus ja oluline teraapiaviis.

Kogemusnõustamine pakub:

  • Tugivõrgustiku ja emotsionaalse tuge: Kogemusnõustajad on kogenud sarnaseid olukordi nagu nõustatav ning võivad seetõttu pakkuda emotsionaalset tuge ja tunnet, et nõustatav pole oma probleemidega üksi.

 

  • Praktilisi nõuandeid ja lahendusi: Kogemusnõustajad võivad jagada oma kogemusi ja teadmisi, kuidas nad on lahendanud sarnaseid olukordi ning anda nõu, kuidas nõustatav saab enda jaoks sobiva lahenduse leida.

 

  • Tõhusa teraapiaviisi: Kogemusnõustamine on tõhus teraapiaviis, mis võib aidata inimestel paremini mõista ja toime tulla vaimse tervisega seotud väljakutsetega ning saavutada oma eesmärke.

Kogemusnõustaja

Kristina Tamm

Minu ametialane pädevus
  • Sertifitseeritud kogemusnõustaja (lõputööna taastumiskogemus läbipõlemise teemal) – Kogemusnõustajate koja liige
  • Sertifitseeritud transpersonaalne psühhoterapeut
  • Imago kõrgema taseme kliiniline sertifitseeritud paarisuhte terapeut 
  • Sertifitseeritud kliiniline Imago paarisuhte koolitaja (koolitused: Teekond soovitud armastuseni; Kuidas hoida leitud armastust)
  • Andragoog: tase 5
  • PREP-paarisuhte koolitaja (koolitused: PREP-paarisuhte koolitus;  Minu suhe on minu kätes)
  • Enesearengu- ja loovuskoolitaja
  • Sertifitseeritud superviisor
  • Sertifitseeritud kogemusnõustaja

Minu psühholoogia alane haridus

  • Kogemusnõustaja 2019-2020 
  • Imago kliiniline superviisor 2017-2019
  • PREP-paarisuhte koolitaja 2017-2019.a.
  • Andestamise ringi juhendaja 2018 a
  • Imago kõrgema taseme paarisuhte terapeut 2013-2017.a.
  • Imago koolkonna töötubade koolitaja 2015-2021.a.
  • Rännaku intensiivkursus Brandon Baysi juhendamisel ja lasterännak Bettina Hallfax’i juhendamisel- Rännaku treener 2014-2015.a
  • Transpersonaalse hüpnoteraapia-psühholoogia erakool – Transpersonaalne psühhoterapeut 2013-2016.a.(sertifitseeritud EUROTAS’e poolt)

Kogemusnõustamise hinnakiri:

Kristina Tamm:

  • 50.-/45 minutit
  • 100.- /1,5 tundi 

Vastuvõtt 

  • Uuetalu tee 8, Alliku küla, Saue vald (Laagri lähedal)

Tasuda saab:

  • pangakaardiga
  • sularahas (täpse raha olemasolul). Soovi korral saab arve ka ettevõttele.
  • kodulehe kaudu

Tel: 502 0796

E-post: info@siseminerahu.ee

NB! Seansi tühistamisel vähem, kui 48 h  enne seansi aega, kehtib kliendil kohustus tasuda seansi eest täies mahus.

Sisemine Rahu MTÜ
reg nr. 11976135
a/a nr. EE482200221068525322 

Sisemine Rahu MTÜ ei ole käibemaksu kohuslane.

Sa vajad

emotsionaalset tuge

Z

mõistmist

ära kuulamist

Z

lahendusi

selgust

Kuidas registreerida kogemusnõustamisse?

Lepi kokku aeg

Kirjuta oma seansi soovist soovist meie e-postile: info@siseminerahu.ee

Oota, kuni pakume vabad ajad.

Tasumine

Nõustamise eest saad tasuda kohapeal kas kaardimaksena või sularahas (palume täpset raha) või tasuda enne seanssi kodulehelt.

Tule kohale

Märgi nõustamise aeg endale kalendrisse.

Nõustamisele eelmisel päeval saad veel meeldetuletuse oma e-mailile.

Nõustamise tühistamisel/muutmisel vähem, kui 48 h enne kokkulepitud aega raha ei tagastata.

Veel kogemusnõustamisest

Kogemus ei ole ainult see, mida me läbi elame, vaid see kuidas me juhtunuga toime tuleme” ehk “Raskel ajal ulatab käe saatusekaaslane.”

Mina ka olen seda sama tunnet tundnud, mis Sinagi. Ma tunnen ka praegu samat tunnet, kui Sa räägid sellest, mida oled pidanud läbi elama.

Ma olen Sinuga selles tundes, me oleme koos sellel hetkel.

Kogemusnõustaja on inimene, kes oskab aidata oma kogemuste põhiselt, sisuliselt on ta nagu treener, kes annab edasi oma kogemusi. Rõhk on sellel, et need kogemused, mis minul on, ma olen nendega toime tulnud ja tulemus on selline, et see aitab mind edasi.

Kogemusele järgneb oskus. Kui sain mina, saad ka Sina.

Kogemusnõustaja on sotsiaalalatöötaja, ta on aitaja. Aitaja töö on inimlik tegevus, milles teeb tööd omal vastutusel ja iseenda nimel, jätts aidtavale ruumi ja vabadust oma maailmavaate kujundamiseks.

Aidatakse inimesel näha seda, mille eest on ta inimesena vastutav. See tähendab ühest küljest süütundega töötamist.

Tuleb vaadata silma halvale enesetundele, teisest küljest on küsimus probleemi esitamises ja selle vastuse näitamises, mida teine hetkel veel ei näe.

Aitamine peab viima selge arusaamani, kuhu aidatakse ja mis aitab.

Aitaja ülesanne on muutuda inimese jaoks “homseks” päevaks.

Psühholoog aitab meid teadusepõhiselt ja aitab teadlikkust tõsta, teeb seda läbi toereetilise kogemuse, psühholoog alati ei pruugi olla läbi elanud sarnaseid sündmusi nagu klient.

Kogemusnõustaja aitab meid kogemusepõhiselt, läbi kogemuste, raku tasandil läbi elatud sündmuste. Aitab seda teadlikkust rakendada võtmes “Kui mina sain, saad ka Sina!” ” Mina tegin seda ja see aitas, saad ka proovida.”

Kogemuslikult on mul võimalik sisse elada teise inimese tundesse ja tabada selle kaudu, mida tema just nüüd ja praegu hingepõhjas tunneb. Selleks on vaja head empaatiavõimet. Empaatiavõime on enese seadmine inimesena sisemise rollivahetuse kaudu aidatava olukorda. Seda võib nimetada ka teekaaslaste solidaarsuseks või elu jagamises nii heas kui halvas. Mis muidugi ei välista professionaalsust ega tähenda piiritut pühendumist.

Psühhiaater määrab diagnoosi.

Need kolm vajalikku tugisammast peaksid üksteist toetama, koostööd tegema, arvestama nagu üks süsteem! Kui me tahame häid tulemusi, siis koostöö eesmärgiks ei tohiks olla ainult protsess vaid selle positiivne tulemus!

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas kogemusnõustamine erineb tavalisest nõustamisest?

Kogemusnõustamine erineb traditsioonilisest nõustamisest selle poolest, et kogemusnõustajad on ise kogenud sarnaseid olukordi nagu nõustatav.

Kogemusnõustajad pakuvad emotsionaalset tuge ning praktilisi nõuandeid ja lahendusi, mis põhinevad nii nende enda kogemustel kui ka teaduslikul uurimistööl.

Traditsiooniline nõustamine keskendub rohkem nõustaja teoreetilistele teadmistele ja kogemustele.

Kas kogemusnõustamise käigus pean jagama isiklikke kogemusi?

Kogemusnõustamise käigus võib olla vajalik jagada oma isiklikke kogemusi, kuid see sõltub konkreetsest olukorrast ja individuaalsetest vajadustest.

Kogemusnõustamisel on oluline, et nõustatav tunneks end turvaliselt ja toetatuna, mistõttu on oluline, et jagamine oleks vabatahtlik ning toimuks ainult siis, kui nõustatav tunneb selleks valmidust.

Kogemusnõustaja aitab luua turvalise keskkonna ning tagab konfidentsiaalsuse, et nõustatav tunneks end avatuna ja julgeks jagada oma mõtteid ning tundeid.

Kui tõhus on kogemusnõustamine võrreldes teiste teraapiavormidega?

Kogemusnõustamine on osutunud tõhusaks teraapiavormiks erinevate vaimse tervise väljakutsete puhul, eriti trauma ja sõltuvusprobleemide korral.

Uuringud on näidanud, et kogemusnõustamisel on positiivne mõju vaimsele tervisele ning see võib aidata inimestel saavutada oma eesmärke ning parandada nende elukvaliteeti.

Kuid kogemusnõustamise efektiivsus sõltub paljudest individuaalsetest teguritest, nagu nõustatava probleem ja nõustaja kogemus.

Teiste teraapiavormidega võrreldes võib kogemusnõustamine olla eriti tõhus just seetõttu, et nõustajad on ise kogenud sarnaseid probleeme, mistõttu on neil parem arusaam nõustatava kogemusest ning oskused pakkuda konkreetseid lahendusi ja tuge.

Kas minu probleem sobib kogemusnõustamiseks?

Kogemusnõustamiseks sobivad erinevad probleemid, sealhulgas vaimse tervisega seotud väljakutsed nagu depressioon, ärevus, trauma või sõltuvusprobleemid, aga ka rasked eluperioodid nagu lahutus, lein või töökaotus.

Kogemusnõustamine võib olla sobiv inimestele, kes soovivad leida praktilisi lahendusi oma probleemidele ning saada toetust inimestelt, kes on ise kogenud sarnaseid olukordi.

Kuidas valida sobiv kogemusnõustaja?

Sobiva kogemusnõustaja valimiseks on oluline leida spetsialist, kellega on hea klapp ning kes vastab individuaalsetele vajadustele.

Enne kogemusnõustaja valimist tasub uurida nende haridust ja kogemusi, samuti võib olla kasulik lugeda varasemate klientide tagasisidet.

Kogemusnõustajal peaks olema asjakohane kvalifikatsioon ja professionaalne kogemus, et tagada parim võimalik toetus.

Lisaks võib kaaluda ka kogemusnõustaja isiklikke kogemusi ja sobivust nõustamiseks konkreetse probleemiga. Oluline on leida kogemusnõustaja, kellega on mugav rääkida ning kellel on klientide suhtes positiivne maine.

Kuidas ma tean, et kogemusnõustamine aitab mind?

Kogemusnõustamine võib aidata inimesel saavutada paremat enesetunnet ja arendada vajalikke oskusi toime tulemiseks raskete olukordadega. Kui inimene tunneb, et tema elus on probleeme, mida ta ei suuda üksi lahendada, võib kogemusnõustamine olla tõhusaks lahenduseks.

Kogemusnõustamise käigus saab inimene toetust ja juhendamist oma kogemuste mõistmiseks ning uute lahenduste leidmiseks.

Kogemusnõustamise tõhusus võib sõltuda erinevatest teguritest, nagu probleemi olemus, individuaalsed vajadused ja nõustaja kogemus. Kui inimene tunneb end kogemusnõustamise käigus paremini, on see märk sellest, et kogemusnõustamine aitab teda.

Tahan tulla vastuvõtule:

3 + 13 =

+372 502 0796

Uuetalu tee 8, Alliku küla, Harjumaa

info@siseminerahu.ee