PREP-paarisuhtekoolitus

        
     
 
PREP-paarisuhtekoolitus: baasoskused - teaduspõhine kogemuslik täiskasvanute täiendõpe suhete baasoskusest.


     
 
 
 
     
Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programm (Prevention and Relationship Enhancement Program) toimub koostöös SA Väärtustades Elu-ga.
Tegemist ei ole raviva teraapiaga ega paarisuhtetearepudi väljaõppega, vaid paarisuhte alase täiendõppe programmiga paaridele, kus õpitakse suhtes olemise baasoskuseid.


PREP-paarisuhtekoolitus on kogemuslik koolitus, mis õpetab baarisuhtes olemise baasoskuseid, mida koolis sulle ei õpetatud ja vanemad õpetada ei osanud. Sa õpid siin suhte vundamenti laduma.
Kui midagi vajab sinu suhtes muutmist, siis koolitus on selleks parim võimalus muutuseid ette võtta.
Koolitus algab peale koolitajates ning selle koolituse läbiviijad Kristina Tamm (sertifitseeritud paarisuhteterapeut) ja Meeli Laane (sertifitseeritud kaotusvalu spetsialist) on nagu kaks kirssi tordil sellel koolitusel koos oma värvikate kogemuste ja sügavate oskustega.
Saa osa elumuutvatest hetkedest ja oskustest, kus riik on andnud oma panuse, kuna väärtustab paarisuhte heaolu. Riik maksab sinu eest koolitusel osalemisest kinni 200.- Mida sa veel ootad?!
 
Registeeri siin: www.prep.ee/kalender

Koolituse eesmärk:
Aitab paaridel saavutada lähedust ning käivitab protsessid, mis viivad sügavama, tervema ja elujõulisema suhteni pikas perspektiivis.

Koolituse tulemusel osalejad:
*on teadlikud tugeva vundamendiga paarisuhte loomisest
*on teadlikud tühjast tõusva tüli tagamaadest
*oskavad viha käsitleda tervel moel
*tulevad paremini toime erinevuste ja erimeelsustega
*teavad probleemilahendamise tehnikat
*on kogenud praktilisi kommunikatsiooni- ja probleemilahendamise oskuseid 

Koolitusel õpitakse: 
Kogemuslik programm on suunatud kommunikatsiooni parandamisele ja suhte tugevdamisele partnerite vahel.
*armastuse keeli
*suhtlemise ohumärke
*hea suhtlemise alustalasid
*mis on tegelikult tüli põhjuseks
*turvalist vestlust ja kaaslase kuulamist
*sõpruse ja lõbu vajalikkust ning hoidmist
*põhjendatud ja põhjendamata ootuseid
*stressiga toimetulekut
*probleemide lahendamist
*andestamise võimalikkust ja vajalikkust
*pühendumise olulisust


Kellele see kursus on?
*neile, kellel on koos hea olla, kuid sooviksid panustada sellesse, et see jääks püsima.
*paaridele, kes omavad pikki aastaid rahulikku kooselu kogemust, olles juba rutiinide ja kindaks kujunenud harjumuste küüsis uue arengusuuna leidmiseks. 
*kui suhtesse on hakanud kogunema negatiivsus, on see hea abivahend pöörde tegemiseks.

NB! Paaridele, kes on hädas suurte konfliktidega on soovitav lisaks koolitusele pöörduda ka nõustaja poole, muidu saavad nad koolitusest vaid piiratud kasu. Kuna koolitusel saadu on nende jaoks võib-olla liiga lühiajaline ja pinnapealne saamaks jälile sügavaimatele probleemidele.


Programm toimib, kui mõlemad partnerid on motiveeritud kommunikatsiooniga ning omavahelise suhtega tööd tegema. Kui on olemas hea tahe ja soov panustada, siis PREP'i efektiivsed tööriistad aitavad suhtel liikuda paremuse suunas.

PREP'i põhimõte seisneb selles, mil moel partnerid teineteisega käituvad, kuidas omavahel suhtlevad ja millised on nende hoiakud suhtesse. Need on mallid, mida saab muuta või parandada. Paaril endal peab olema piisavalt tahet muutusprotsess ette võtta ja kas nad on nõus piisavalt tahtma panustada, et muutust ellu viia. 
Tulemus sõltub panusest kursusel ja hiljem kodus.

See programm põhineb uurimustöödel, on üks paremini dokumenteeritud kooselukursus maailmas ja on loodud paarisuhte tugevdamiseks ning kooselu negatiivse arengu ennetamiseks.

Loome ju elukestvaid paarisuhteid selleks, et tahame inimesena kogeda midagi põhjapanevalt head, mitte terve elu probleeme lahendada.

2-päevaste koolituste ajad (kokku 16 h):
 

*14-15.11.20 Weizenbergi 6, Tallinn, kl 10-18.
Koolitajad: Kristina Tamm ja Meeli Laane

*05-06.12.20 Weizenbergi 6, Tallinn, kl 10-18. Koolitajad: Kristina Tamm ja Meeli Laane

Soodushind 50.- /inimene.
Tavahind 250.-/inimene .

Väärtustades Elu Sa on Sotsiaalministeeriumi strateegiline partner.


Registreeri SIIN.

*Seoses praeguse olukorraga soovime hoolida kõigi tervisest ja viime läbi koolituse veebipõhise ülekandena, zoom keskkonnas, kus lisaks meie jutule, saab edastada kõik slaidid ning videod ja koolitus saab toimuda täisväärtuslikuna.
Samuti näeme ka teid seal video vahendusel ja saate aktiivselt kaasa lüüa oma mõtete ja küsimustega. Enne koolituse algust saad kätte ka kõik vajalikud materjalid ja töövihiku.
Sinul on koolituse vaatamiseks ja kaasalöömiseks vaja arvutit/nutitelefoni/nutitahvlit, kus on veebikaamera ja mikrofon ning interneti ühendust. Samuti oleks vaja leida sobiv ruum, kus sind võimalusel ei segata kogu koolituse vältel, muidu on su tähelepanu hajutatud. Soovi korral võid kasutada ka kõrvaklappe (mikrofoniga), et parandada vajadusel kuuldavust.
Kõik toimub nagu koolitusruumis, kuid me lihtsalt asume erinevates kohtades.


Kui sind teema huvitab, aga koolituse aeg ei sobi, siis anna oma huvist teda SIIN.Viimane päev kursusele registreerimiseks on nädal enne koolitust.


Koha tagab täies mahus tasutud arve. Tähtajaks tasumata arve ja koht töötoas tühistatakse.
Registreerimise tühistamisel ei tagastata alla 50 eurost arvet.

Küsimuste korral võta ühendust mob: 50 20 796 Kristina Tamm
või kirjuta: info@siseminerahu.ee

Paarisuhte kvaliteet on määrava tähtsusega teie laste elukvaliteedile. Vanematevahelised konfliktid määravad selle, millised võimalused lapsed elus saavad. Läbi panustamise suhtesse panustame ka harmoonilisematesse lastesse. Luues paremad suhted kooseluks, loome ka parema ühiskonna.

Rahulolu tase paarisuhtes oleneb suuresti turvatunde, intiimsuse ja usalduse tasemest partnerite vahel. See koolitus aitab kaasa sellise kommunikatsioonikeskkonna loomisele paarisuhtes.
Need paarid, kellel on kehvad konfliktilahendamise oskused, neid ohustab ebaõnnestumine suuremal määral. Kui paar ei suuda konfliktidega ja probleemidega töötada ühise meeskonnana, ei suhtle omavahel efektiivselt ja käituvad teineteisega aina inetumalt, siis lõpetatakse heade tööriistade puudumisel tihti suhtesse investeerimine. Kuid kas see on lahendus?

Paarisuhe toimib, kui mõlemad pooled võtavad vastutuse selle eest, mida nad ütlevad ja teevad, mõlemad peavad suutma ennast turvaliselt tunda ja mõlemal peab olema usk ühisesse tulevikku teineteisega. 

​Peaküsimus on: "Mil viisil mina sellesse kõike panustan?"

Loe koolituse kohta tagasisidet SIIT.


Kui soovid kooolitusest rohkem kuulata, siis Karmen Maikalu ja Hannes Hermaküla  jagavad oma mõtteid SIIN ning Andres Sild arutleb suhteoskuste üle SIIN.

 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv